IBM

Business Analytics IBM Business Analytics; verilerinizi analiz ederken size tam, tutarlı ve doğru bilgiyi sunar. Analitik karar vermek için her zaman, her yerde, kuruluşunuz için benzersiz olanaklar sağlar. Cognos ile dünya çapındaki Finansal Performans Yönetimi, Finansal Birleştirme, Raporlama ve Analitik, Kurumsal Planlama, Bütçe Oluşturma ve Tahmin Etme ve İş Zekası yazılımlarıyla şirketlerin finansal ve operasyonel performansı anlamasına ve yönetmesine yardımcı olurken, SPSS ile tahmine yönelik analitik, kuruluşunuzun değişimi öngörmesine ve bu şekilde sonuçları iyileştirecek stratejiler planlayıp uygulayabilmenize yardımcı olur.

Doğru kararlar Pazar ve müşteri gereksinimleri hızla değişiyor. Artan bilgi hacmini önemli fikirler edinmek için kullanın. Bu fikirlere dayalı olarak doğru stratejik kararları hızlı biçimde alın. Müşteriler arasındaki bağlılığı ve iş ilişkilerini güçlendirin İşlemler, müşteri irtibatı ve sosyal medya platformları gibi çevrimiçi müşteri bilgilerini analiz edin. Bu fikirleri, müşterinin tercihlerini ve gereksinimlerini öngörmek ve müşteri sadakatini ve bağlılığını artırmak için kullanın.

Süreç optimizasyonu Organizasyondaki verilerden yararlanarak iş süreçlerini daha iyi modernize edin. Organizasyondaki güçlü yönler ve zayıflıklar neler? Organizasyon nasıl daha verimli işleyebilir? Siz ve müşterileriniz için.

Rakiplerin bir adım önünde Gelecekte değişikliklerde yaşanacak önemli gelişmeler hakkında fikir sahibi olun. Alınan bilgilerden en iyi şekilde yararlanın ve rakiplerinizin bir adım önünde olun.

Betimleyici analiz Mevcut durumu değerlendirip açıklayın ve daha gelişmiş analiz için verileri uygun biçimde doğrulayın.

Bilişsel analiz Tüm olası etkileşimlerden ve sonuçlardan ders çıkarın. Tüm analiz türlerini entegre edin, bağlantıları arayın, hipotezler oluşturun ve sonuçlardan ders çıkarın.

Kestirimsel Analiz Organizasyonda neler olabilir? Verilere dayalı olarak gereksinimler veya riskleri öngörün ve bunlara yanıt verin.

Ayrıntılı analiz Kestirimsel analizin açığa çıkardığı gerçeklere dayalı olarak ne gibi adımlar atılmalı? Gerçek zamanlı verilere dayalı kararlar alın.